Emin Önen

Emin Önen Kişisel Web Sitesi

previous arrow
next arrow
Slider

15 Temmuz Pekin’de anıldı.

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ikinci yıl dönümü ve aziz şehitlerimiz Büyükelçiliğimizde düzenlenen ”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı ile anıldı. Etkinlikte konuşan Büyükelçi Abdülkadir Emin Önen, o gece yaşanan kahramanlıkların Türk milletinin hafızasında olduğu gibi kendi hafızasında da silinmeyecek izler bıraktığını söyledi.

O gece Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde milletin darbecilere karşı topyekun büyük bir direniş gösterdiğini vurgulayan Büyükelçi Önen, sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz ikinci kurtuluş savaşımızdır. O gün cumhurbaşkanımızın çağrıları ile sokaklara inip canı pahası ile alçak FETÖ’ye karşı durmuş olan asil Türk milleti sadece demokrasiyi savunmamış aynı zamanda darbe sonrası yaşanacak bir işgal girişimine de göğsünü siper ederek engel olmuştur.”

FETÖ ile mücadelenin uzun soluklu bir mücadele olduğunu ifade eden Önen, bu mücadelenin devamı için gerekli siyasi irade, milli dayanışma ve birliğin mevcut olduğunun altını çizdi.

Konuşmanın ardından 15 Temmuz belgeseli gösterimi yapıldı ve 15 Temmuz fotoğraf sergisi konuklar tarafından ziyaret edildi.